Remember Me
Ponedjeljak, 21 Rujan 2020
Ponedjeljak, 21 Rujan 2020 13:15

NK Vareš upisao drugi poraz na domaćem terenu

U okviru 5. kola Kantonalne nogometne lige ZDK nogometaši NK Vareš poraženi su na domaćem terenu od ekipe NK Novi Šeher rezultatom 1:2.

NK Vareš je odlično otvorio utakmicu i stvorio nekoliko dobrih šansi, da bi sve to bilo okrunjeno pogotkom Amara Beganovića u 24. minuti susreta za vodstvo domaćih 1:0.
Gosti su izjednačili u 36. minutu nakon greške zadnje linije NK Vareš.

U drugom poluvremenu NK Vareš je pokušavao doći do vodstva, te su imali nekoliko izglednih šansi, ali i manjak sportske sreće. U 51. minuti susreta, nakon odlične akcije Amar Beganović pogađa prečku, da bi minutu poslije napadač Amel Berbić imao 100%-nu šansu, ali je promašio prazan gol.

Samo tri minute poslije stigla je kazna. U 55. minuti gosti dolaze do gola, nakon kojeg se nogometaši NK Vareš nisu uspjeli vratiti u utakmicu. Stvorili su još par poluprilika, međutim nije bio koncentracije u završnici, a i nedostatak tri standardna igrača ostavio je trag.

Iz NK Vareš upućuju čestitke ekipi Novog Šehera, te poručuju kako se okreću  narednoj utakmici gdje dočekuju ekipu NK Borac Tetovo.

Dodajmo da se na vrhu popisa strijelaca i dalje sa sedam pogodaka nalazi Sahrudin Hrvat iz NK Vareš, četvrtoplasirane momčadi lige.