Prijava

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Sarajevski muftija Nedžad efendija Grabus posjetio Vareš

26 Stu 2021
1366 times

Općinu Vareš danas, 26.11.2021. godine posjetio je sarajevski muftija Nedžad efendija Grabus.

U sklopu dolaska u naš grad efendija Grabus posjetio je načelnika Zdravka Maroševića gdje su razgovarali o aktualnim temama. Razgovorima je prisustvovao glavni imam medžlisa islamkse zajednice Vareš Ramiz efendija Zubača sa svojim suradnicima.

„Prije dva mjeseca sam preuzeo dužnost sarajevskog muftije i pokušavam obići sve gradove u kojima djeluje sarajevsko muftijstvo, a među njima je i Vareš. Imali smo sastanak sa svim imamima, sa župnikom u Varešu fra Leonom Pendićem, i evo sa načelnikom Maroševićem. Razgovarali smo o zajedničkim temama, jer vidimo da ima vedrine i duha da ljudi imaju potencijal ne samo za vrijednosti koje nas povezuju, nego da ima i nade da će ipak ostati energije Varešu. Pozivam sve ljude koji ovdje žive da se ne iseljavaju jer zemlja je jedan poseban božiji dar i u ovoj našoj zemlji su geni“.

Na pitanje o Varešu efendija Grabus je rekao: „U Varešu  sam bio kao učenik medrese 1985. godine, tada sam bio prvi put ovdje. Vareš je jedna specifična bosanska sredina koju možemo nazivati Bosnom u malom jer ima svoje vrijednosti, Vareš ima svoje ljude koji su sposobni u teškim ali i u lijepim trenucima pomoći jedni drugima i biti zajedno“, naglasio je sarajevski muftija Nedžad efendija Grabus.

Načelnik Zdravko Marošević zahvalio se efendiji Grabusu na dolasku i simbolično mu poklonio sliku koja će ga podsjećati na dolazak u naš grad. „Raduje me da je danas u Vareš došao novi sarajevski muftija obići medžlis islamske zajednice i što je našao shodno da obiđe i načelnika. Razmijenili smo naša razmišljanja i vrijednosti nas koji živimo na ovim prostorima. Ostavio  je snažnu poruku nama Varešanima, da u ovim teškim političkim vremenima, mi odavdje moramo slati suprotne poruke i razbijati sve tabu teme. Možemo bit u nečemu različiti ali kao ljudi smo potpuno isti. Ne sumnjam da će nas ljudi po tome prepoznati kao što je to prepoznao sarajevski muftija da treba posjetiti Općinu Vareš i općinskog načelnika bez obzira ko je na čelu te društveno političke zajednice“, rekao je načelnik Marošević.

Razgovore s sarajevskim muftijom i načelnikom poslušajte u našem podcastu.

IMG0954-NedzadEfGrabus
IMG0955-NedzadEfGrabus
IMG0958-NedzadEfGrabus
IMG0957-NedzadEfGrabus
IMG0959-NedzadEfGrabus
IMG0960-NedzadEfGrabus
IMG0963-NedzadEfGrabus
IMG0967-NedzadEfGrabus

Last modified on Petak, 26 Studeni 2021 14:35
Rate this item
(1 Vote)

Radio Bobovac je vaš najbolji dnevni prijatelj 24 sata na dan, 365 dana na godinu. Samo okrenite 95,3 i 101.1 MHz ili nas slušajte putem interneta.

Visitors counter

Danas 1335

Jučer 3418

Ovaj Tjedan 16646

Ovaj Mjesec 29086

Ukupno 11695191

Currently are 290 guests and no members online