Zeničko-dobojskog kantona za poticaje u poljoprivredi za 2025. godinu u iznosu od 6.000.000,00 KM za realizaciju 26 mjera i aktivnosti iz poljoprivredne oblasti.
Navedenim iznosom opredijeljene su i planirane podrške za poljoprivrednu proizvodnju (biljna i animalna), organsku proizvodnju, kapitalna ulaganja za nabavku mehanizacije, nabavku plastenika, kao i podrške za otkup i preradu poljoprivrednih proizvoda s područja ZDK-a.
- U programu poticaja za 2025. godinu realizovat će se prioritetne mjere novčanih podrški po modelu poticaja proizvodnji i dio mjera strukturne politike koje trebaju doprinijeti unaprjeđenju poljoprivredne proizvodnje i povećanju obima korištenja poljoprivrednog zemljišta, zatim uvezivanjem primarnih poljoprivrednih proizvođača s prerađivačima/otkupljivačima, povećanjem otkupa poljoprivrednih proizvoda i očuvanja stočnog fonda, a sve sa ciljem stabilizacije i ublažavanja uvjeta za rad te očuvanja proizvodnje kod naših poljoprivrednih proizvođača - rekao je ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Jasmin Čajić. (izvor:Press služba ZDK)
Za poticaje u poljoprivredi 6 milijuna KM
Na prijedlog Ministarstva za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu, Vlada Zeničko-dobojskog kantona na današnjoj sjednici usvojila je Programa utroška sredstava Proračuna
Latest from danijela
- Održana press konferencija NK Vareš
- Nakon 28 godina rješava se status ustanova kulture u ZDK: Nakon povećanja plaća od 22 posto u nepune dvije godine, slijedi novo povećanje plaća od 15 posto
- Ministar Mušija potpisao ugovore s općinama Maglaj i Vareš: 275.190,00 KM za izgradnju sportske dvorane i sportskog igrališta
- Ministrica Aida Salčinović: Objavljeni javni pozivi za podršku zdravstvenim udruženjima, pozivamo vas da se prijavite!
- Raspisan javni poziv za sanaciju cesta Nemila – Bistričak – Teslić i Breza – Vareš