Sabahudin Ibrahimagić i načelnik Općine Vareš Avdija Kovačević na današnjem sastanku (13.11.2015. godine) u Zenici dogovorili su način deblokade računa Općine Vareš, kojoj su zbog dugovanja rješenjima Porezne uprave bili blokirani depozitni općinski računi.
Prema dogovoru Općina Vareš će podnijeti zahtjev Poreznom uredu u Varešu da se, u skladu sa izmjenama i dopunama Zakona o Poreznoj upravi Federacije BiH, postojeća rješenja o blokadi depozitnih računa općine Vareš stave izvan snage.
Na sastanku u uredu premijera ZDK usklađen je i način izmirenja dugovanja općine Vareš prema Poreznoj upravi FBiH, koja je pomogla da se riješi problem koji je proteklih dana opterećivao djelovanje ove lokalne zajednice. (izvor: fena.ba)
Deblokiran račun Općine Vareš
Premijer Zeničko-dobojskog kantona Miralem Galijašević, rukovoditelj Kantonalne porezne ispostave ZDK
Latest from Ivan
- Lokalni put Pržići - Daštansko zatvoren do 17.09.2025. godine zbog asfaltiranja
- Planska isključenja elekrične energije za dane 15. i 16.09.2025. godine
- Djelatnice Biblioteke Vareš obilježile Dan pismenosti
- Potpuna obustava prometa na lokalitetu Igrište
- Narančasto upozorenje za 10. i 11.09.2025. godine