Prijava

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Domu zdravlja Vareš donirano vozilo hitne pomoći

28 Srp 2017
2864 times

28.07.2017. godine Domu zdravlja Vareš uručeno je vozilo hitne pomoći od predstavnika Crvenog polumjeseca iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Dugogodišnjom suradnjom Crvenog križa Bosne i Hercegovine i Crvenog polumjeseca UAE uručeno je dosta donacija, a ova ima poseban značaj za Vareš. Uručenju ključeva vozila hitne pomoći čija je vrijednost 66.500,00KM prisustvovali su direktor Doma zdravlja Vareš Fikret Operta, direktor humanitarne organizacije Crveni polumjesec iz UAE Mahmoud Y. Aly, generalni tajnik Crvanog križa FBiH Namik Hodžić, načelnik općine Vareš Zdravko Marošević, uposlenici Doma zdravlja i nekoliko sugrađana.

Na samom početku prisutne je pozdravio direktor Doma zdravlja Fikret Operta i istakao: „Mi smo u posljednje vrijeme dosta uradili u Domu zdravlja da bi poboljšali naše usluge, otvorili smo ambulantu za fizikalnu terapiju, dobili smo certifikat za obiteljsku medicinu za sada jedini u našem kantonu, ovih dana dobit ćemo i drugu stomatološku stolicu te tako ojačavamo naše kapacitete. Kupujemo dva sanitetska vozila za potrebe obiteljske medicine, a najveći problem je bio u službi Hitne pomoći jer nismo imali adekvatno vozilo za prijevoz u hitnim slučajevima. Zahvaljujući našim prijateljima iz UAE koji su razumjeli naše potrebe i koji su prepoznali naš rad, odlučili su nam donirati ovo vozilo i smatram da je ovo prava adresa gdje ste vi svoju pomoć dali. Veliko vam hvala u ime uposlenika, pacijenata i svih građana naše općine koji će koristiti usluge ovog vozila“.

Načelnik Marošević je u kratkom obraćanju rekao: „ Uvaženi gosti i svi prisutni svi vi koji koristite usluge Doma zdravlja drago mi je da sam danas ovdje na ovoj svečanosti. Razumljivo je da naše mogućnosti nisu tolike da ovaj dio koji spada pod ingerencije Doma zdravalja da bi usluge bile na najvišoj razini, ali zato imamo prijatelja iz naše prijateljske zemlja Ujedinjenih Arapskih Emirata i Crvenog polumjeseca koji su prepoznali Vareš, jer pored mnogih potreba u Bosni i Hercegovini oni su se odlučili za naš grad. Pored svih problema i potreba koje imaju u svojoj zemlji i u široj regiji oni su našli snage da pomognu nama u Varešu. Možda ni sami donatori nisu svjesni koliko će ovo vozilo poboljšati uvjete naših pacijenata koji će ih na žalost morati ih koristiti jer svi znamo da se nekada radi o minutama i sekundama, a također će pomoći medicinskom osoblju da bolje pruža svoje usluge.  Ja vam se još jednom želim zahvaliti, a od vareškog naroda ćete uvijek imati poštovanje i zahvalnost za ovu donaciju“.

Na samom kraju uslijedilo je kratki govor donatora: „Mi kao Crveni polumjesec iz UAE smo već dugo u Bosni i Hercegovini i mi sa ovim narodom živimo i sretne trenutke ali i one koji su tužni, tako da smo upoznati sa stanjem. Danas smo ovdje da upotpunimo sretne trenutke i da jednim skromnim poklonom, ovim ambulantnim vozilom pomognemo građanima Vareša jer smo upoznati sa stanjem u ovoj ustanovi. Sve ovo mi zajedno radimo s Crvenim križem BiH i naša je glavna briga o čovjeku i njegovom zdravlju. Nadamo se da će ova donacija biti od koristi prije svega Domu zdravlja i građanima Vareša i da nećete zaboraviti uputiti jednu dovu, jednu molitvu  na ime ove donacije. Naime, jedna obitelj je uplatila ovu donaciju u ime njihovog jednog poginulog ambasadora. Vjerujem da će ovo biti poticaj za sve nas za još bolju i dužu suradnju“, rekao je u svom obraćanju direktor humanitarne organizacije Crveni polumjesec iz UAE Mahmoud Y. Aly.

Nakon uvodnih govora uslijedilo je uručenje ključeva vozila i potpisivanje ugovora, a u kratkom glazbenom programu nastupile su članice Udruge „Žene Budoželja“.

IMG8569-DZ
IMG8570-DZ
IMG8571-DZ
IMG8572-DZ
IMG8574-DZ
IMG8573-DZ
IMG8575-DZ
IMG8577-DZ
IMG8576-DZ
IMG8578-DZ
IMG8580-DZ
IMG8581-DZ
IMG8579-DZ
IMG8583-DZ
IMG8586-DZ
IMG8587-DZ
IMG8589-DZ
IMG8588-DZ
IMG8593-DZ
IMG8590-DZ
IMG8599-DZ
IMG8596-DZ
IMG8600-DZ
IMG8605-DZ
IMG8602-DZ
IMG8608-DZ
IMG8612-DZ
IMG8610-DZ
IMG8619-DZ
IMG8629-DZ
IMG8620-DZ
IMG8636-DZ
IMG8642-DZ
IMG8637-DZ
IMG8643-DZ
IMG8647-DZ
IMG8646-DZ

Rate this item
(3 votes)

Radio Bobovac je vaš najbolji dnevni prijatelj 24 sata na dan, 365 dana na godinu. Samo okrenite 95,3 i 101.1 MHz ili nas slušajte putem interneta.

Visitors counter

Danas 20

Jučer 218

Ovaj Tjedan 238

Ovaj Mjesec 3603

Ukupno 6506301

Currently are 76 guests and no members online