Ina Likić državna prvakinja u slalomu!

27 Ožu 2018
3777 times

Jučer i prekjučer, 26. i 25. ožujka 2018. godine na

Jahorini je održano “Otvoreno Prvenstvo Bosne i Hercegovine” u alpskom skijanju. Tehnički organizator prvenstva bio je SPD Jahorina uz potporu Skijaškog saveza BiH.
Vozile su se discipline veleslalom i slalom, a natjecali su se djevojčice i dječaci u kategorijama U8, U10, U12, U14 i U16.

Prvog dana prvenstva (25.03.2018.) vozio se veleslalom, uz dobre uvjete na stazi. Naša sugrađanka Ina Likić u svojoj kategoriji U12 postigla je drugo najbolje vrijeme i osvojila srebrnu medalju u ovoj disciplini sa samo 0,06 stotinki zaostatka za prvoplasiranom natjecateljicom. Inino vrijeme bilo je 41,80 sekundi.

Drugog dana prvenstva 26.03.2018. vozio se slalom, ali uz znatno lošije uvjete na stazi koju je prekrivala gusta magla i nešto više temperature zraka. No, ni to nije smetalo našoj fenomenalnoj Ini da odvozi dvije odlične utrke i osvoji titulu državne prvakinje u slalomu!

Ina je stazu svladala u dvije utrke u ukupnom vremenu 1:42.42 (prva trka 51.68 i druga trka 50.74)  i za sobom ostavila sve ostale natjecateljice. Drugoplasirana je imala 3,16 sekundi zasotatka, a trećeplasirana 4,67 sekundi zaostatka za našom Inom, što dovoljno ilustrira nadmoć naše vareške snježne kraljice.  Bravo Ina!