Ina sudjelovala na trodnevnom FIS Kupu “ DJECA ZA MIR U SVIJETU 2019”

23 Velj 2019
1568 times

Naša 13-ogodišnja sugrađanka Ina Likić, reprezentativka mlade skijaške reprezentacije BiH, ovog tjedna

sudjelovala je na trodnevnom tradicionalnim FIS Kupu “FIS KUP DJECA ZA MIR U SVIJETU 2019”. Kup je održan od utorka 19.veljače do četvrtka 21. veljače, a tijekom ova 3 dana na rasporedu su bile tri discipline - super G, veleslamom i slalom. Naša Ina vozila je sve tri utrke u svojoj kategoriji U14.

Posebno veliku podršku Ina je imala prvog dana FIS kupa, kada ju je bordrilo oko 150 vareških osnovaca i srednjoškolaca u pratnji nastavnika i profesora. Bio je to poseban doživljaj, kako za Inu, tako i za njene prijatelje, koji su je bodrili s brojnim transparentima i ostalim navijačkim rekvizitima.

U prvoj trci koja se vozila u disciplini super G Ina je zauzela 9. mjesto s vremenom 1:23.70 i zaostatkom za pobjednicom od 7.44 sekundi.

U veleslalomskoj utrci koa je na rasporedu bila u srijedu, Ina je u jakoj međunarodnoj konkurenciji postigla 6. rezultat s vremenom 1:07.03,a za pobjednicom je zaostala 3.58 sekundi.

U slalomskoj utrci kojom je i završen trodnevni FIS Kup, Ina je također zauzela 6.poziciju u ukupnom plasmanu s ukupnim vremenom 1:59.54. Prvu vožnju odvezla je s vremenom 56.35, a drugu s vremenom 1:03.19,sa zaostatkom za pobjednicom od 11.60 sekundi.

FIS Kup “FIS KUP DJECA ZA MIR U SVIJETU 2019”bio je u organiziciji Sarajevskog Ski Kluba – SSK. (foto Ahmed Likić)