Remember Me

NK Vareš uvjerljivo protiv NK Krivaje u gostima

09 Lip 2022
1043 times

Jučer, 08. 06.2022. godine u okviru 3. kola Kupa ZDK NK Vareš gostovao je u Zavidovićima, gdje se na Gradskom stadionu Zavidovići susreo s NK Krivaja.

Susret je donio pravu golijadu i odličnu igru naših nogometaša.

Konačni rezultat susreta NK Krivaja - NK Vareš bio je 1:4.  Strijelci za NK Vareš bili su Nihad Džido u 17., Nedim Šehić u 21., Akif Rožajac u 64. i Amer Mehmedović u 86. minuti susreta. Domaćini su u 90. minuti postigli počasni zgoditak.

U 58.minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za NK Krivaja, koji je obranio vareški vratar Aldin Hodžić. U 75. minuti susreta vareški golgeter Akif Rožajac dobio je crveni karton, pa je naša ekipa do kraja susreta igrala s igračem manje.  Debitant na jučerašnjoj utakmici za NK Vareš bio je Matej Bogeljić.

Iz Uprave NK Vareš upućuju čestitke svim nogometašima koji su pokazali karakter, odigrali i pobijedili. Ističu i zahvalnost ekipi NK Krivaja na gostoprimstvu i fer i sportskom nadmetanju.

Dodajmo i informaciju da je danas, 09.06. 2022. godine izvršeno ždrijebanje parova polufinalnih utakmica Kupa Nogometnog saveza ZDK. Utakmice se igradju narednog četvrtka 16.06.2022. godine s početkom u 17 sati i 30 minuta. NK Vareš će biti domaćin pobjedniku susreta NK Čelik - NK Sporting, a drugi polufinalni par čine NK Pobjeda - FK Borac i igrat će u Tešanjci.

Ždrijeb za domaćina finalne utakmice Kupa održat će se 17.06.2022. godine u 11 sati u prostorijama Nogometnog saveza ZDK.