Remember Me

Nakon pobjede nad zeničkom Fortunom NK Vareš svladao i tetovski Borac

17 Tra 2023
878 times

Nakon zaslužene domaće pobjede u 14. kolu ( 09.04.2023.) nad Zeničkom „Fortunom“ gdje su pogađali Vedad Hajdo u 24. minuti, Nedim Rapić u 31. minuti i Amer Mehmedović u 76. minuti,

nogometaši NK Vareš u 15. kolu Kantonalne lige ZDK, u nedjelju 16. travnja 2023. godine savladali su i Tetovski „Borac“ na gostujućem terenu u Zenici.  Strijelci su bili Haris Džafo u 76. minuti i Amer Mehmedović u 83. minuti susreta i tako najavili dosta bolje proljeće za nogomet u Varešu.

U proljetnom dijelu prvenstva nogometaši NK Vareš ostvarili su tri pobjede („Pobjeda“ Tešanjka, „Fortuna“ Zenica, „Borac“ Tetovo i jedan poraz (Novi Šeher) uz gol razliku 7:4.

U narednom 16. kolu nogometaši Vareša dočekuju prvoplasiranu ekipu iz Nemile koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva jedina neporažena ekipa u ligi (12 pobjeda i tri neriješena rezultata). Nogometaši Vareša pozivaju sve ljubitelje nogometa u Varešu da u nedjelju 23.04. 2023. godine od 16:30 sati dođu na Gradski stadion u Vareš Majdanu pruže podršku i budu dodatni vjetar u leđa kako bi zajedno ostvarili novu pobjedu.