Remember Me

NK Vareš poražen u finalu Kupa ZDK

13 Lip 2024
235 times

Na Gradskom stadionu u Žepču jučer, 12. lipnja 2024. godine odigran je finalni susret Kupa Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona, a za trofej su se borile ekipe NK Žepče 1919 i NK Vareš.

Pobijedila je ekipa NK Žepče 1919, a konačni rezultat bio je 5:1.

Igralo se pred 200-ak gledatelja, od kojih je polovica bila iz Vareša. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 2:1, a strijelci su za NK Žepče 1919 bili Josip Slišković u 3. i Goran Jurić u 35. minuti susreta. Za NK Vareš pogodio je u 9. minuti Božidar Malbašić.

Drugo poluvrijeme donijelo je pad energije kod vareških nogometaša, što je rezultiralo golovima suparnika. Za NK Žepče 1919 u drugom poluvremenu pogađali su Franjo Adžić u 56. i Andrej Blek u 69. i 79. minuti susreta, što je NK Žepče 1919 osiguralo trofej pobjednika Kupa ZDK.

Iz NK Vareš upućuju čestitke ekipi Žepča na pobjedi i osvojenoj tituli i ujedno zahvaljuju svim navijačima na nesebičnoj podrški tijekom utakmice. „Nažalost nismo uspjeli donijeti trofej u naš voljeni Vareš, ali dobili smo nešto što je vrjednije od svakog trofeja - povjerenje i podršku naših navijača, kao što kaže naša navijačka pjesma VAREŠ SE VOLI I KADA GUBI I KADA VODI“, navode na facebook stranici NK Vareš.

Donosimo i popise početnih sastava:

NK Žepče 1919: Emel Mlačo, Goran Jurić, Andrej Jurić, Tarik Kovač, Emrah Delić, Franjo Adžić, Anton Tadić, Tarik Šijerkić, Dražen Jukić, Ali Babić Josip Slišković.
Klupa: Marko Džambo, Mirza Bradarić, Petar Perković, Anes Pehlivanović, Adis Spahić, Mario Jozinović, Jadran Dragić, Andrej Blek.
Trener: Zoran Dujaković.

NK Vareš: Senad Spahić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Nedim Šehić, Mirza Ajanović, Muhamed Ahmiš, Sahrudin Hrvat, Božidar Malbašić, Vedad Hajdo, Nedim Rapić, Sanjin Zanović.
Klupa: Elmin Rožajac, Vehid Ademović, Kabir Likić, Belmin Šehić, Edin Pezo, Anes Hercegovac, Edin Gondžo, Mihael Krajinović, Amer Mehmedović.
Trener: Vernes Brkić.
(fotografije preuzete s Facebook stranice NK Vareš)