Remember Me

Najnoviji uspjesi vareški karataša

13 Tra 2016
7981 times

Članovi karate kluba Vareš i dalje postižu dobre rezultate i na svakom natjecanju

gdje god se pojave, bilo ono općinske, kantonalne, federalne ili međunarodne razine osvoje puno medalja. U nastavku teksta slijedi pregled natjecanja i osvojenih medalja u proteklih 5 mjeseci. Krenut ćemo sa natjecanjem održanim u Zenici 16.11.2013. godine.  Ekipno su članovi KK Vareš tu osvojili: svaka ekipa po 3 medalje, ukupno zlato-3, srebro-1 i bronca- 3 medalje. U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: zlato-11 medalja, srebro-13 i bronca-11, odnosno ukupno su osvojili 56 medalja.
Na natjecanju održanom u Brezi 21.12.2013. godine  EKIPNO su vareški karataši osvojili 5 zlata. U pojedinačnoj konkurenciji u Brezi su osvojili Zlato-6 medalja, srebro-4, bronca-8 medalja. Najuspješnija natjecateljica u Brezi bila je vareška karatistica Amra Fazlić, a najuspješniji natjecatelj Rasim Zukan (KK „Fudokan“ Visoko). Ukupno su članovi KK Vareš u Brezi osvojili 33 medalje.
U povodu Dana nezavisnosti BiH u Ilijašu je 01.03.2014. godine održano karate natjecanje na kojem je nastupao i KK Vareš. Karatistica Arnela Operta osvojila je 2. mjesto u borbama,  Amra Fazlić 1. mjesto u borbama i 2. mjesto u izvođenju kata, a Anja Božić osvojila je 3. mjesto u katama.
Poslejdnje karate natjecanje održano je u Kreševu 15.03.2014. godine i bilo je to natjecanje na fedelanoj razini. Članovi karate kluba u Kreševu su pokazali sav svoj talent i borbenost i ostvarili sljedeće rezultate: u  pojedinačnoj kategoriji (kate i tehnika) Amra Fazlić  osvojila je 2. mjesto,  Matija Kokor  3. mjesto,  Arijana Klančević - 1. mjesto, Šeherzada Operta - 1. mjesto, Amar Hrvat - 3. mjesto, Zukan Amila- 3. mjesto. Anja Božić - 1. i 3. Mjesto,  Emina Burek - 3. Mjesto, Nikolina Vidović - 3. mjesto, Inela Kovačević - 3. mjesto, Dženita Alajmović - 2. mjesto. Brano Božić - 2. mjesto, Lejla Munjić - 2. mjesto Dino Operta - 2. mjesto, Božidar Malbašić -1. mjesto, Emilio Mutić - 2. mjesto i Leonardo Božić - 3. mjesto.
U pojedinačnoj kategoriji (borbe) Amra Fazlić - 2x 1 mjesto, Arnela Operta – 1. i 2.mjesto, Matija Kokor – 3. mjesto i Semir Rožajac – 1. mjesto. Kategorija EN BU: Amra Fazlić i Amra Hrvat – 2. mjesto, Arnela Operta i Matija Kokor – 1. mjesto.
Ekipno (kate) postignuti su sljedeći rezultati:  cicibanke (Lejla Munjić, Anesa Rožajac, Amila Likić) 1. mjesto;  Mlade učenice (Azra Muftić, Inela Kovačević, Džejna Hrvat) 1. mjesto;  Učenice (Emina Hinger, Anja Božić, Nikolina Vidović) 3. Mjesto;  mlade kadetkinje (Arijana Klančević, Šeherzada Operta, Dženita Aljamović) 1. mjesto i juniorke (Amra Fazlić, Arnela Operta, Iva Pogarčić) 1. mjesto.
U ekipnoj konkurenciji (borbe) juniorke (Amra Fazlić, Arnela Operta, Iva Pogarčić, Arijana Klančević) osvojile su 1. Mjesto. Bravo! Nova žetva medalja očekuje se 29.03.2014. godine, kada bi članovi KK Vareš trebali nastupiti na međunarodnom karate natjecanju u Tolminu u Sloveniji.