Varešani osvojili 5 medalja na Državnom prvenstvu u teakwondou

14 Tra 2016
7961 times

Naši Varešani Asmir Hrvat, Patrik Bogeljić i Matej Bogeljić, članovi Teakwondo tima Bosna sudjelovali su

u  subotu, 12. ožujka 2016. godine u Bijeljini na Državnom prvenstvu u borbama i tehnici (pomse) za sve uzraste i vratili se u naš grad okićeni medaljama.  Patrik Bogeljić je osvojio zlato u borbama, njegov brat Matej osvojio je zlato u formama i srebro u borbama, Asmir Hrvat je osvojio srebro u formama i broncu u borbama.
Inače, Državno prvenstvo je organizirao Taekwondo kluba Jopa iz Bijeljine, pod pokroviteljstvom Taekwondo Saveza BiH. Prvenstvo je održano u Sportskoj dvorani bijeljinske Gimnazije “Filip Višnjić“, a ukupno je sudjelovalo  preko 400 natjecatelja.
Taekwondo kolektiv (TKD) “Bosna” Visoko, koji vodi trener Edin Kajević, predstavljao je 41 natjecatelj, među kojima su i naša 3 Varešanina.  TKD “Bosna” je u borbama za 2016. godinu dobio deset državnih prvaka, dok je u pomsama od 13 natjecatelja osvojeno 11 zlatnih medalja. U  iznimno jakoj konkurenciji, u ukupnom plasmanu TKD “Bosna” je u pomsama osvojio titulu prvaka BiH, a u borbama drugo mjesto, tako da je za 2016. godinu kolektiv “Bosna” osvojio četiri pehara za ekipne plasmane.
Kako doznajemo, uskoro našim teakwondoistima predstoji međunarodno natjecanje “Bosna Open” koje se planira održati u Visokom, u subotu 26. ožujka. Poželimo im puno sreće!