Prijava

Održana završna svečanost vareških predškolaca

04 Lip 2025
566 times

Djeca i odgajateljice JPU Dječje obdanište Vareš danas, 04.lipnja 2025. godine u dvorani Radničkog doma u Varešu su upriličili završnu svečanost

na kojoj su ispratili 12 djevojčica i dječaka, koji će od jeseni sjediti u školskim klupama.

Nije ovo bio običan dan,  jer su danas djeca na najljepši način danas slavila djetinjstvo, igru, osmijehe i prve male, ali važne korake predškolaca.

Kako je istaknula voditeljica svečanosti: „ Godine koje su proveli s nama bile su ispunjene radošću, pjesmom, zagrljajima i bezbrojnim pitanjima smo zajedno tražili odgovore. Svaki njihov crtež, stih ili ples nosi trag njihovog odrastanja. Danas vam s ponosom žele pokazati koliko su narasli ne samo u visinu, već srcu. Dok ih gledate kako nastupaju, možda će vam zadrhtati glas ili zasuziti oko, jer znamo ovo je početak jednog novog poglavlja. A danas, ovdje, svi zajedno - čuvamo te dragocjene trenutke koji brzo prolaze, ali zauvijek ostaju u našim sjećanjima. Uživajte u svakom stihu, pokretu osmijehu - jer ovo je njihov dan, dan kada svijet staje da bi slavio djetinjstvo.“ 

Na početku su mali recitatori iz skupine Zmajići donijeli prve zrake sunca, osmijehe i veselo buđenje. Uz stihove koje su vrijedno pripremili, poželjeli su jedno toplo, veselo i razigrano „Dobro jutro“, istoimenom pjesmom.

Potom su djevojčice i dječaci izveli ples pun emocija, snova i dječje iskrenosti. Kroz pokret su ispričali priču o tome kako je život čarolija, kako su snovi važni i kako ih djeca, više od svih, znaju živjeti otvorenog srca. Plesali su uz predivnu pjesmu „Život je san" i na trenutak publiku poveli u svijet gdje je sve moguće baš onako kako ga vide dječje oči.

Recitaciju „Vrtić na rastanku" izvela je Nađa Spahija i tako donijela emotivan pozdrav svemu onome što su djeca u vrtiću proživjela.

Djeca iz skupine Pčelice spremile su razigrani ples u kolu pod nazivom „Proljetno kolo“, baš kao prave pčelice i na taj način su demonstrirali kako priroda slavi buđenje života. U njihovim koracima vidjeli smo radost, a u osmjesima toplinu, a u pokretima ljepotu djetinjstva.

Petra, Emir i Lana su u nastavku svečanosti publiku podsjetili na četiri male riječi koje čine svijet ljepšim mjestom kroz recitaciju ,,Četiri najvažnije male riječi". To nisu samo riječi- to su poruke ljubavi, poštovanja i zahvalnosti. Benjamin i Sara izveli su recitaciju „Semafor“, koja govori da na raskrižju života i igre, uvijek neko pazi na red i pravila. 

Matej i Mila su izvedbom recitacije "Trešnja u sedmici" otkrili koja je to trešnja u sedmici i zašto je djeci toliko posebna. 
Zabavan poučan igrokaz ,,Učena sova" izvele su male glumice Natali i Džejla, a u njemu smo doznali kako znanje  može biti i korisno i jako zabavno. 

Nicole i Luka su  kroz stihove recitacije ,,Polazak u školu"  otkrili svoja razmišljanja, radost- i malu tremu koju nosi polazak u školu.

Mali plesači su nam u nastavku kroz pokrete i osmijehe pokazali koliko je važno imati pravog prijatelja i koliko je lijepo kad se srca spoje u zajedničkom plesu. Nastupili su uz pjesmu ,Jedino drugarstvo nema kraj". 

A kako svako putovanje ima svoj početak i svoj rastanak  na svečanosti su se mališani oprostili od svojih dragih odgajateljica, koji su im bili i prijatelji i drugi roditelji. Za kraj svečanosti sva djeca (skupine zmajići i pčelice) pjevali su i plesali uz pjesmu “Doviđenja, dragi vaspitači".

Nakon svih točaka uslijedio je najemotivniji dio svečanosti -  završetak jednog predivnog poglavlja i početak nove, uzbudljive avanture.  Za 12 predškolaca uručene su diplome o završetku vrtićkog obrazovanja, a oni su ih primili s  ponosom i  osmijehom. Ove diplomice simboliziraju sav trud, učenje i radost za sve ove godine koje su proveli u vrtiću. Diplomica je potvrda njihovog rasta, hrabrosti i spremnosti za školu i svijet koji ih čeka. Diplomice su dobili: Nadža Spahija, Emir Hrvat, Lana Bogeljić, Džejla Ahmedović, Matej Klarić,  Sara Andrić, Benjamin Mesić, Luka Grgić, Mila Mandić, Natalie Hožbo, Nicole Hožbo i Petra Čorluka.

Budućim školarcima želimo puno sreće u školskim klupama, a ostalim predškolcima želimo još puno novih znanja i vještina i nezaboravnih trenutaka u vrtiću, koje će dugo pamtiti.

 

Rate this item
(0 votes)

Radio Bobovac je vaš najbolji dnevni prijatelj 24 sata na dan, 365 dana na godinu. Samo okrenite 95,3 i 101.1 MHz ili nas slušajte putem interneta.

Visitors counter

Danas 691

Jučer 8776

Ovaj Tjedan 9468

Ovaj Mjesec 63765

Ukupno 17775780

Currently are 443 guests and no members online

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me